اخبار

نشست مشترک استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد و سینماگران برگزار می شود

نشست مشترک استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد و سینماگران برگزار می شود
نشست آموزه های مولانا برای سینمای امروز به همت معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی دوشنبه ۱۳ مردادماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، در این نشست، سید محسن فاطمی استاد ایرانی دانشگاه هاروارد در رشته روانشناسی با سینماگران به بحث و گفت وگو خواهد نشست.

هدف از برپایی این نشست، تقویت پشتوانه علمی-ادبی سینما و ارتباط دو سویه سینما و دانشگاه است.
دکتر سید محسن فاطمی دارای مدرک فوق دکترا در رشته روان‌شناسی از دانشگاه هاروارد آمریکا است و در این دانشگاه در حوزه روانشناسی تدریس می کند.

دکتر فاطمی همچنین در دانشگاه های ماساچوست بوستن، وسترن واشنگتن، بریتیش کلمبیا، مدرسه عالی روانکاوی بوستن، دانشگاه توvنتو، دانشگاه فی مکس در حوزه های روانشناسی، ارتباطات و آموزش تدریس کرده است.

وی علاوه بر تحصیلات آکادمیک خود، چندین سال از محضر مرحوم علامه جعفری بهره‌ برده است.

دکتر فاطمی دارای تالیفات متعددی به زبان های فارسی و انگلیسی است و در حوزه های گوناگون درمان از جمله مدیریت اضطراب و استرس فعالیت دارد.

وی سمینارهای مختلفی را در حوزه های روانشناسی مذاکره، مدیریت ارتباط، روانشناسی رسانه، مدیریت تعارض، مهارت های بین فرهنگی، هوش هیجانی، تفکر خلاق و حضور پویایی در لحظه در آمریکای شمالی، اروپا و ایران برگزار کرده است.

دکتر فاطمی سخنران کلیدی برخی کنفرانس های بین المللی بوده و برای بسیاری از سازمان ها، آموزش های مختلفی در حوزه های مهارت های مذاکره، مهارت های بین فرهنگی، مدیریت استرس، مهارت های ارتباطی، مدیریت بحران، مهارت های ارائه مطلب و فن بیان برگزار کرده است.

وی عضو انجمن روانشناسی آمریکا، انجمن مطالعات آموزشی کانادا، انجمن فلسفه آموزش کانادا، انجمن روانشناسی آموزشی کانادا، و انجمن تحقیقات آموزشی در آمریکا، انجمن روانشناسی فرهنگی آمریکا و سازمان نظام روان‌شناسی جمهوری اسلامی ایران است.

این نشست نخستین جلسه از سلسله نشست های علمی- سینمایی است که از سوی معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی برگزار می شود.

علاقه مندان برای حضور در نشست یاد شده می توانند دوشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۸ به خیابات اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه نیلوفر پلاک ۳ مراجعه کنند.

 

۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید