اخبار

ایوبی به همراه جمعی از سینماگران برای کودکان غزه خون اهدا کردند

ایوبی به همراه جمعی از سینماگران برای کودکان غزه خون اهدا کردند
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، گروهی از سینماگران و مدیران سینمایی با حضور در سازمان انتقال خون و اهدای خون خود به مردم غزه، بار دیگر همدردی خود را با این مردم اعلام کردند.

حجت الله ایوبی" در حاشیه این مراسم به خبرنگاران با تقدیر مجدد از حضور گسترده هنرمندان سینما و اهالی فرهنگ و هنر در راهپیمایی روز قدس گفت: اهالی سینما و جامعه هنری درباره اتفاقات فلسطین و غزه و جنایات اخیر رژیم صهیونیستی هوشمندانه عمل کرده و از ابتدا با حضور پر رنگ در صحنه، جنایات این رژیم را محکوم و با مردم مظلوم غزه احساس همدردی کردند.
وی با اشاره به حضور سینماگران برای اهدای خون به مردم غزه در ساختمان وصال سازمان انتقال خون توضیح داد: سینماگران با این حرکت بار دیگر همراهی خود با مردم فلسطین را اعلام کردند.
رییس سازمان سینمایی همچنین یادآور شد که سازمان سینمایی از طرحهایی که درباره جنایات گروه‌های تکفیری و همچنین مظلومیت مردم غزه باشد حمایت می‌کند.

فرهادی: کشتار مردم غزه را متوقف کنید
"
اصغر فرهادی" نیز با حضور در سازمان انتقال خون، به کودکان غزه خون اهدا کرده و در سخنانی گفت: خوشبختانه دنیا متوجه کشتار و جنایات رژیم صهیونیستی شده و افکار عمومی نسبت به این رفتار‌های غیرانسانی واکنش نشان داده‌ است. ما سینماگران ایرانی هم هر نوع همدردی و همراهی با مردم غزه را وظیفه خود می‌دانیم و امروز با اهدای خون به مردم بی گناه غزه با آنها ابراز همدردی و همدلی کنیم.
وی در ادامه افزود: کشتار و جنایات رژیم صهیونیستی به جایی رسیده که دل هر انسانی را به درد می آورد و هر فردی به اشکال مختلف احساسات خود را بروز می دهد. در واقع هر کس با هر عقیده سیاسی که دارد کشتار انسان را به هر بهانه‌ای محکوم می کند.
کارگردان اسکاری سینمای ایران تاکید کرد: من به عنوان یکی از اعضای خانواده سینما از صمیم قلب همدردی خود با مردم غزه را ابراز می‌کنم و با همه وجود در این حرکت انسان‌دوستانه حضور پیدا کردم.
کارگردان فیلم درباره الی با بیان این مطلب که سینمای ایران در انجام حرکات انسان‌دوستانه پیش‌قدم بوده است، گفت: سینمای ایران همواره در حمایت از حرکت های انسان‌دوستانه پیش‌قدم بوده است و حضور در سازمان انتقال خون در حمایت از مردم غزه یکی از اقدامات انسان‌دوستانه‌ای است که خوشبختانه سینمای ایران آن را اجرایی کرد.
فرهادی درباره رژیم صهیونیستی و جنایاتی که انجام داده است نیز بیان کرد: متاسفانه رژیم صهیونیستی دچار توهم شده است که دیگران مزاحم زندگی آنها هستند و باید از بین بروند و از همین رو دست به کشتار انسان و نسل‌کشی می‌زند. به اعتقاد من رفتار رژیم صهیونیستی، یک رفتار دیکتاتورمآبانه است و امیدوارم این کشتار به سرعت متوقف شود.
کارگردان فیلم جدایی نادر از سیمین تاکید کرد: اتفاقی که امروز در غزه افتاد، احساسات و واکنش همه مردم دنیا را برانگیخت.
"
اصغر فرهادی"، "حسن پورشیرازی"، "افسانه بایگان" و جمعی دیگر از سینماگران از جمله حاضران در این مراسم بودند.
"
حبیب ایل بیگی" مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، آرش امینی مدیرکل امور بین الملل سازمان سینمایی، دکتر "سید روح الله حسینی" به سمت مدیر کل دفتر مطالعات، توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی و سمعی و بصری ، محمدرضا فرجی و بهمن حبشی از مدیرانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

 

 

۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید