اخبار

دیدار رییس سازمان سینمایی با سفیر فیلیپین؛ ایوبی: آمادگی برگزاری روز سینمای فیلیپین در جشنواره فیلم فجر وجود دارد

دیدار رییس سازمان سینمایی با    سفیر فیلیپین؛ ایوبی: آمادگی برگزاری روز سینمای فیلیپین در جشنواره فیلم فجر وجود دارد
رییس سازمان سینمایی پیشنهاد داد همزمان با پنجاهمین سالگرد روابط ایران و فیلیپین، روز سینمای فیلیپین در ایام جشنواره فیلم فجر برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، دواردو مارتین آرمنیز سفیر فیلیپین در ایران صبح روز سه شنبه 14 مرداد با حضور در سازمان سینمایی با "حجت الله ایوبی" دیدار کرد.

رییس سازمان سینمایی در این دیدار افزود: ایران سینمای بزرگی دارد از این رو سازمان سینمایی نیز متناسب با آن گسترده است.

وی یادآور شد: علاوه بر سازمان سینمایی، سینمای ایران دارای شورای عالی سینما است که جلسات این شورا دوبار در سال با حضور رییس جمهوری کشورمان برگزار می شود.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: سازمان سینمایی دارای زیرمجموعه هایی است. بنیاد سینمایی فارابی مسوول حمایت از تولید فیلم بلند سینمایی است. انجمن سینمای جوانان ایران از دیگر زیرمجموعه های ما است که وظیفه تربیت فیلمسازان جوان و تولید فیلم کوتاه را برعهده دارد و بزرگانی همچون اصغر فرهادی نیز از انجمن سینمای جوان وارد سینمای ایران شدند.

ایوبی توضیح داد: مرکز گسترش سینمای مستند نیز مسوول حمایت از تولید فیلم های مستند و موسسه رسانه های تصویری نیز در بخش شبکه نمایش خانگی فعالیت می کند. همچنین موسسه رسانه های تصویری نیز از دیگر موسسات سازمان سینمایی و  مسوول زیرساخت های سینمایی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر، فیلم کوتاه تهران، جشنواره سینما حقیقت و فیلم های ویدیویی اظهار کرد: آشنایی فیلمسازان فیلیپین با این رویدادهای سینمایی آنان را به حضور در این رقابت ها ترغیب می کند.

رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه سینمای فیلیپین در ایران شناخته شده نیست، گفت: ایران و فیلیپین مشترکات بسیاری درند و سینمای ایران می تواند بجای سینمای آمریکا و اروپا، ه فیلیپین کمک کند.

ایوبی با بیان اینکه سینماگران ایرانی آماده حضور در جشنواره های سینمایی در فیلیپین است اظهار کرد: برگزاری هفته های فیلم از جمله اقدامات است که می تواند به گسترش روابط عمومی سینمایی میان ایران و فیلیپین کمک کند. هفته های فیلم بهانه خوبی برای ارتباط فیلمسازان دو کشور و مخاطبان است.

وی ادامه داد: چنانچه ایران فیلیپین سالی یکبار یک فیلم بصورت مشترک بسازند قطعا در روابط میان دو کشور و سینماگران آنها اثر خواهد داشت.

به گفته رییس سازمان سینمایی، شاید کتاب خوب را همه نخوانند اما فیلم ارزشمند را اغلب مردم می بینند.

ایوبی با اشاره به حضور پر رنگ سینمای ایران در جشنواره های خارجی از جمله ونیز، کن، بوسان کره جنوبی افزود: سینمای ایران از ظرفیت های بسیاری برخوردار است و فیلیپین نیز می تواند از این ظرفیت ها استفاده کند.

وی همچنین به سفیر فیلیپین پیشنهاد کرد که با خانواده حتما از موزه سینمای ایران بازدید کند.

دواردو مارتین آرمنیز در ادامه این نشست با اشاره به وضعیت سینمای فیلیپین گفت: ما پیشتر استعمار آمریکا بودیم و کم کم سینمای هنری ما تحت تاثیر اروپا به خصوص گوته در آلمان قرار گرفت.

وی ادامه داد: فیلم های تولید شده در کشور ما به اصطلاح لو باجت و با سرمایه پایین تولید می شود. سیاسون ما نیز علاقه بسیاری به سینما دارند و حتا یکی از روسای جمهور فیلیپین از سینماگران بوده است.

سفیر فیلیپین در ایران تاکید کرد: ما پیشنهاد داریم با توجه به سالگرد 50 ساله روابط ایران و فیلیپین، جشنواره ایی سینمایی در ایران و یا فیلیپین برگزار شود.

وی همچنین بر ارتباط دو سویه فیلمسازان ایران و فیلیپین تاکید کرد.

"حجت الله ایوبی" نیز در ادامه پیشنهاد داد در ایام جشنواره فیلم فجر یک روز به سینمای فیلیپین اختصاص داده شود و مسوولان و فیلمسازان فیلیپینی به ایران بیایند.

 

۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید