اخبار

در آستانه نیم قرن همراهی نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) با مردم مظلوم فلسطین؛ حجت الله ایوبی: نخستین جشنواره فیلم و کنفرانس بین المللی مردم فلسطین برگزار می شود

در آستانه نیم قرن همراهی نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) با مردم مظلوم فلسطین؛ حجت الله ایوبی: نخستین جشنواره فیلم و کنفرانس بین المللی مردم فلسطین برگزار می شود
در آستانه نیم قرن همراهی نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در همراهی با مردم مظلوم فلسطین، رییس سازمان سینمایی از برگزاری نخستین جشنواره فیلم و کنفرانس بین المللی مردم فلسطین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، حجت الله ایوبی به اشاره به سخنرانی تاریخی حضرت امام در آبان 1343 و تاکید ایشان بر اینکه مسئله قدس یک مسئله شخصی نیست و یک مسئله مخصوص به یک کشور و یا یک مسئله مخصوص به مسلمین جهان عصر حاضر نیست افزود: امام خمینی (ره) در این سخنرانی تاریخی فرمودند اجتماع بزرگ مومنان و آزادگان جهان برای آزادی سرزمین اسلامی فلسطین از چنگال صهیونیسم دشمن سرسخت اسلام و انسانیت، چاره اندیشی کنند و از مساعدت و همکاری با مردمان فداکار ی که در راه آزادی فلسطین مبارزه می کنند غفلت نورزند.

وی توضیح داد: این نگاه امام خمینی (ره) در آغاز نهضت انقلاب اسلامی درباره مسئله فلسطین و مظلومیت مردم این کشور نشان

می دهد انقلاب اسلامی  پایه گذار حمایت از مستضعفان جهان بوده و مقاومت فلسطین و نهضت انقلاب در همان ابتدا جدا از یکدیگر نبوده و این مسئله بعد از انقلاب اسلامی نیز مورد تاکید امام خمینی (ره) بوده تاجایی که حضرت امام در سال 58 روز قدس را اعلام فرمودند.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف انقلاب مبنی بر اینکه تنها راه حل مسئله‌ی فلسطین، مقاومت است اظهار کرد: معظم له در سخنرانی اخیر، مسئله غزه را مسئله اول جهان و دنیای انسانیت برشمردند و با توجه به ضرورت این مسئله سازمان سینمایی تصمیم به برگزاری نخستین جشنواره فیلم و کنفرانس بین المللی مردم فلسطین گرفت.

ایوبی ادامه داد: امور مطالعاتی و تصمیم سازی برای برپایی تخصصی و علمی این رویداد فرهنگی-هنری به منظور پایه گذاری نگاهی همسو میان اهالی هنر برای هم افزائی و توجه به قابلیت ها و ظرفیت سازی های فرهنگی-هنری موجود در میان کشورهای مسلمان و دیگر شخصیت های آزاده و غیر مسلمان درباره مسئله فلسطین انجام شده است.

وی تصریح کرد: سینما با توجه به گستردگی و نفوذ و قدرتی که در میان مردمان جهان دارد می تواند جهان را از فجایعی که اشغالگران پدید آورده اند آگاه ساخته و روح وحدت، ایستادگی و دفاع فعال را در میان فلسطینیان تقویت کند و باعث روشنی و بیداری در میان مردم آزاده جهان باشد.

به گفته رییس سازمان سینمایی، نمایش و به تصویر کشیدن جنایات رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی از وجوه انسانی، تمدنی و هویتی یکی از کارویژه های این حرکت فرهنگی است.  

ایوبی گفت: این رویداد سینمایی بخشی از استراتژی بین المللی سازمان سینمایی در حوزه دیپلماسی فرهنگی است.

گفتنی است نخستین جشنواره فیلم و کنفرانس بین المللی مردم فلسطین آبان سال جاری  برگزار می شود.

 

 

 

 

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید