اخبار

نشست "حجت الله ایوبی" با دریادار "حبیب الله سیاری"

نشست "حجت الله ایوبی" با دریادار "حبیب الله سیاری"
نشست مشترک فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با رئیس سازمان سینمایی برای گسترش ارتباطات دو سویه میان این دو نهاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، این نشست با حضور دریادار "حبیب الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش، "حجت الله ایوبی" رییس سازمان سینمای، "حجت الله روشندل "رئیس عقیدتی سیاسی نیروی دریایی، "علیرضا رضاداد"مشاور رئیس سازمان سینمایی ، "رمضانعلی حیدری خلیلی" مشاور راهبردی رییس سازمان سینمایی،" ناخدا حامدی" مدیر روابط عمومی نیروی دریایی ارتش برگزار شد. 

هدف از برگزاری این نشست استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های سینما برای معرفی خدمات و دستاوردها و نقش نیروی دریایی در حوزه دفاع مقدس و در ایجاد امنیت در دریاها و مبارزه با دزدان دریایی و دیگر فعالیت های که مغفول مانده نیروی دریایی از طریق سینما بود.

طرفین در این دیدار با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تصویرکردن فعالیت های نیروی دریایی یادآور شدند که نیروی دریایی ظرفیت هایی دارد و از طریق شکل گیری تفاهم نامه مشترک می توان هم افزایی سینما و نیروی دریایی را افزایش داد.

بر این اساس مقرر شد تفاهم نامه هایی میان طرفین منعقد و همکاری هایی در زمینه تولید فیلم های سینمای بلند، مستند و انیمیشن در حوزه دریا شکل گیرد.

حجت الله ایوبی در این نشست گفت: دستاوردهای نیروی دریایی باید معرفی شود و متاسفانه در این بخش فعالیت های درخور توجهی ارائه نشده است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگسازی در زمینه دریا از سوی سینما تویح داد: با توجه به افزایش روحیه میان فعالان سینما در دولت تدبیر و امید، می توان از این ظرفیت ها به منظور ارائه تصویر درست از فعالیت های نیروی دریایی استفاده کرد.

امیر دریادار سیاری نیز در این دیدار یادآور شد: نیروی دریایی به عنوان بخشی که نقشی مهم در دفاع از امنیت کشور دارد امکانات خود را در اختیار فیلمسازان قرار می دهد.

در ادامه مقرر شد نشست هایی بین نمایندگان نیروی دریایی و سازمان سینمایی برای رسیدن به جزییات

برای افزایش همکاری های دوجانبه برگزار و این توافقات در قالب تفاهم نامه تنظیم و به اجرا برسد.

 

سفر دریایی در قالب راهیان نور با حضور سینماگران و فرماندهان نیروی دریایی، شناسایی سوژه های خوب برای فیلمسازی در حوزه دریا، استفاده از ظرفیت فیلمسازان مستند، مشارکت نیروی دریایی در احداث طرح شهرک سینمایی دریایی در چابهار که پیشتر از سوی وزارت راه  بیان شده بود از دیگر مباحثی بود که در این نشست مشترک بررسی شد.

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید