اخبار

گزارش فارابی در پایان بازار فیلم کن

گزارش فارابی در پایان بازار فیلم کن
معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی در آخرین روز از برگزاری بازارفیلم کن، گزارشی از حضور سینمای ایران در این بازار جهانی را منتشر کرد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، در جریان فعالیت ده روزه بازار بین‌المللی فیلم کن که روز جمعه به پایان رسید، در زیر "چتر سینمای ایران"، مذاکراتی ممتد و مستمر جهت معرفی فیلم‌های ایرانی صورت پذیرفت.

همچنین در غرفه بنیاد سینمایی فارابی که به عنوان یکی از شرکت‌های حاضر در زیر این چتر فعالیت می‌نماید و مسئولیت سازماندهی آن را به عهده دارد، ملاقات‌هایی با نمایندگان بیش از پنجاه رویداد معتبر سینمایی – از جمله ونیز، مونترال، مسکو، لوکارنو، تورنتو، شیکاگو، سنگاپور، برلین، تسالونیکی، ورشو، توکیو، تورین، تلوراید، گوآ، سن سباستین، ونکوور، شانگهای، میل ولی، نانت و ... – به انجام رسید.

در عین حال در حوزه فروش حقوق محصولات سینمایی، با کمپانی هایی از آمریکا، انگلیس، چین، سنگاپور، ترکیه، استرالیا و ... گفتگوهایی گسترده پیگیری شد.
در زمینه تولید مشترک نیز شرکت هایی از الجزایر، جمهوری چک، اسپانیا، ترکیه و مالزی جهت همکاری ابراز تمایل کرده‌اند.
در جریان بازار، همچنین نسبت به شناسایی محصولات مناسب برای جشنواره‌های بین المللی "فجر" و "کودک" نیز اقداماتی انجام شده است.
از ایران دو فیلم در بخش مسابقه و نوعی نگاه شصت و نهمین جشنواره فیلم کن حضور دارند و اختتامیه این جشنواره یکشنبه ۲۲ می برگزار می‌شود.   

۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید