اخبار

ایوبی : هنر و سینما را وسیله مناسبی برای ادای دین به شهدای مدافع حرم دانست

ایوبی : هنر و سینما را وسیله مناسبی برای ادای دین به شهدای مدافع حرم دانست
رئیس سازمان سینمایی، هنر و سینما را وسیله مناسبی برای ادای دین به شهدای مدافع حرم و نشان دادن تفکر و حقانیت آنها به جهان دانست.

به گزارش  ایرنا از ارتباطات و اطلاع رسانی نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم، حجت الله ایوبی افزود: خوشحالم که جشنواره ای با یاد و خاطره این شهدا برگزار می شود. 
وی اظهار کرد: می توانیم همکاری خوبی در این زمینه با جشنواره داشته باشیم و هدف والای این شهدا را که همان مبارزه با ظلم و تجاوز است، هرچه بیشتر و از طریق هنر به نمایش بگذاریم.
ایوبی اظهار امیدواری کرد که هنرمندان و فیلم سازان با پرداختن به این موضوع و ساختن آثار هنری بتوانند گوشه‌ای از دین خود را به این شهدا ادا کنند. 
وی گفت: امنیت امروزمان را مدیون مدافعان حرم هستیم و برای ادای دین تنها کاری که می توانیم انجام دهیم، ساختن فیلم و آثار هنری است که بتواند رشادت ها و مظلومیت آنها را نمایش دهد.
ایوبی همچنین در پاسخ به این پرسش که هنر و سینما تا چه حد می تواند به پشت پرده تکفیری ها و کشورهای حامی آنها بپردازد و از اهداف آنها پرده برداری کند؟ گفت: زبانی را بالاتر و صریح تر از هنر و سینما و تصویر نداریم که بتواند حقیقت را نشان دهد. امیدوارم که بتوانیم با این زبان حقانیت این شهدا را به جهان ثابت کنیم.
مراسم اختتامیه نخستین دوره جشنواره فیلم مدافعان حرم به دبیری حمید یادروج در دو بخش مستند و نماهنگ به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی ۱۰ خرداد در سالن همایش های صدا و سیما برگزار می‌شود.  

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید