اخبار

یادداشت / مدرسه ملی سینمای ایران مترصد کشف و پرورش استعدادها است

یادداشت / مدرسه ملی سینمای ایران مترصد کشف و پرورش استعدادها است
هر گلی نو که در جهان آید ما به عشقش هزاردستانیم

ایران سرای جوانی و تازگی است. خداوند بزرگ و منان را شکر می‌‏گویم از اینکه در سرزمینی زندگی می‏‌کنم که از هر گوشه و در هر لحظه‌‏اش کشفی رخ می‌‏دهد؛ و این بار به نام هنر. کاش فرصتی می‌‏بود تا همه‌‏ سینمادوستان و کسانی که دلشان برای سینمای ایران و آبروی این مرز و بوم می‏‌تپد، در جریان پرشور و پرتلاطم اما روح‌‏افزای مصاحبه‌‏ها و کشف لحظه‏‌ها و استعدادهای تازه بودند تا دوباره و صدباره ایمان بیاوردند که این سرزمین خاستگاه هنر است و خلاقیت.
در این روز زیبای بهاری تنها تعدادی محدود از این شکوفه‌‏ها، در باغ مدرسه، راهِ دشوار اما شیرینِ به ثمر رسیدن را، در آفتاب مهر و تجربه و دانایی استادان بزرگ سینمای ایران می‏‌آغازند. اما این تازه شروع ماجراست. مدرسه ملی سینمای ایران تاسیس شده تا مامنی باشد و همزمان آوردگاهی برای تمام گل‏‌های نوشکفته‏ سینمای ایران تا در دل آن ببالند و میوه دهند. اینجا جای نخبه‌‏ها است. و نخبه‌‏های هنر در این آبادی بسیارند و بسیار. کافی است چشم‏‌ها را بازتر کنیم. دل‏‌ها را گشاده‌‏تر و به دوردست‏ها بنگریم.
امروز بیش از گذشته و هر روز به این آینده و به جوان‏‌ها و نوجوان‏‌های میهنم امیدوارم. به همه‏ آن‌ها که در این آزمون موفق شدند تبریک می‌‏گویم و به آن‌هایی که مشتاقند تا با مدرسه ملی سینمای ایران قله‏‌های هنر را فتح نمایند و نام ایران را دوباره و هزارباره در جهان طنین‌‏انداز کنند نوید می‌‏دهم که این تازه آغاز راه است. مدرسه ملی سینمای ایران از این پس مترصد کشف و پرورش استعدادها است در تمامی شاخه‌‏های هنر والای سینما. این تازه آغاز راه است...
سیدروح‌‏الله حسینی
مدیرعامل مدرسه ملی سینمای ایران  

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید