اخبار

بازدید مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از دفتر مشهد

بازدید مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از دفتر مشهد
فرید فرخنده کیش که برای شرکت در مراسم یک‌سالگی «برداشت کوتاه» به مشهد رفته بود طی دیدارهای متعدد با مدیران فرهنگی به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، روز چهارشنبه ۱۲ خرداد فرید فرخنده کیش مدیرعامل محترم انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت برگزاری مراسم یک‌سالگی مجموعه نمایش‌های فیلم کوتاه «برداشت کوتاه» که با همکاری انجمن سینمای جوانان مشهد، حوزه هنری و پردیس سینمایی مشهد برگزار می‌شود با حضور در این مراسم از انجمن سینمای جوانان دفتر مشهد بازدید کرد و طی جلساتی با مدیران استانی خراسان رضوی به بحث و تبادل‌نظر پیرامون همکاری‌های منسجم‌تر نشست.
در نخستین دیدار فرخنده کیش طی دیداری با وحید جلیلی معاونت هنری شهرداری مشهد با اشاره به تغییرات عمده در ساختار آموزشی دسته‌بندی‌های جدید آموزشی و نقش انجمن سینمای جوانان ایران در آموزش و اشتغال به کار در مشاغل سینمایی، برپایی جشنواره‌های فرهنگی و هنری، تولید فیلم کوتاه، برپایی نشست‌های فرهنگی هنری باهدف گرایش جوانان و نوجوانان به هنر با رویکرد اسلامی و ایرانی، ضرورت ایجاد پژوهشکده سینمای دینی و استفاده مناسب از شبکه‌های اجتماعی در این خصوص را یادآور شد.

وی همچنین به برپایی المپیاد دانش‌آموزی انجمن و انرژی سرشار نوجوانان در عرصه تولید فیلم کوتاه اشاره کرد و خواستار همکاری دستگاه‌ها به‌ویژه شهرداری با انجمن سینمای جوانان دفتر مشهد شد که یکی از دفاتر فعال کشور است. درزمینه ساخت فیلم‌های کوتاه مستند و داستانی و همکاری در برپایی جشنواره تسنیم، ایجاد پژوهشکده سینمای دینی، تشکیل تیم مشترکی در حمایت از تولید فیلم کوتاه و همکاری دوجانبه از دیگر مواردی بود که فرخنده کیش در صحبت‌های خود به آن اشاره کرد.
معاونت هنری شهرداری مشهد ضمن تصدیق اهمیت و گستردگی فعالیت‌های انجمن اذعان داشت با امضاء تفاهم‌نامه‌ای امکان هم‌افزایی بیشتر دو نهاد در خصوص برگزاری بهترین و مؤثرتر این فعالیت‌ها ایجاد شود.
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در دومین دیدار با سید جواد رفایی ریاست حوزه هنری خراسان رضوی بررسی راهکارهای همکاری بیشتر در حوزه سینمای کوتاه، وضعیت فعالیت یک‌ساله مجموعه نمایش‌های فیلم کوتاه تحت عنوان «برداشت کوتاه»، برنامه‌ای که به اکران برترین فیلم‌های کوتاه استان و کشور و بین‌الملل پرداخته است و در پردیس سینمایی هویزه بر پا می‌شود را مرکز مباحث مطرح‌شده قرارداد.
در دیدار با سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی برگزاری جشنواره تسنیم در شهریور ۹۶ همراه با کنفرانس بین‌المللی سینمای قرآنی، برگزاری همزمان جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در مشهد ، حمایت از برگزاری جشنواره منطقه‌ای در یکی از سه شهر سبزوار، سرخس یا تایباد در سال جاری، انجام مقدمات تأسیس نمایندگی در شهر کاشمر و فراهم کردن اکران گروه هنر و تجربه در سطح استان ازجمله موارد مطرح‌شده در این جلسه بود.
چهارمین دیدار در حرم مطهر رضوی با جواد هاشمی مدیر فرهنگی آستان قدس رضوی صورت گرفت. در این دیدار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران ضمن تشریح سیاست‌های آموزشی و تولیدی انجمن بر علاقه‌مندی مجموعه انجمن سینمای جوانان ایران برای همکاری با آستان قدس رضوی تأکید کرد.
فرخنده کیش وجود استعدادهای جوان در انجمن سینمای جوانان ایران را فرصتی برای ساخت و ارائه آثار دینی و مذهبی دانست و اعلام آمادگی کرد تا در این زمینه همکاری‌های فی‌مابین به وجود آید.
جواد هاشمی مدیر فرهنگی آستان قدس هم ضمن تبیین مفهوم زیارت در مفاهیم دینی بر ضرورت استفاده از پتانسیل موجود در انجمن سینمای جوانان ایران تأکید کرد و اعلام آمادگی کرد تا علاقه‌مندان در این زمینه در شبکه محبین امام رضا (ع) ثبت گردند.
وی همچنین بر تعامل با عکاسان و فیلم‌سازان سینمای جوان در خصوص تولید آثار دینی و مذهبی تأکید کرد.
در این جلسه همچنین بر راه‌اندازی تورهای هنری بازدید از حرم در جهت آشنایی هنرمندان با ظرافت‌های کار فرهنگی و نزدیکی نگاه هنرمندان با مقوله زیارت از نگاه هنر تأکید گردید. همچنین مقرر گردید در اولین گام ضمن ثبت علاقه‌مندان در شبکه محبین بر راه‌اندازی تورهای هنری به‌صورت نمونه از انجمن سینمای جوانان دفتر مشهد اقدام گردد. 
 
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید