اخبار

رئیس سازمان سینمایی : تعامل خوبی با دادگاه فرهنگ و رسانه داریم

رئیس سازمان سینمایی : تعامل خوبی با دادگاه فرهنگ و رسانه داریم
رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه تعامل خوبی با دادگاه فرهنگ و رسانه داریم، از اکران فیلم سینمایی «فروشنده» بدون هر گونه اصلاحیه خبر داد.

حجت الله ایوبی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره احضار برخی هنرمندان به دادگاه فرهنگ و رسانه افزود: تعامل مناسبی با دادگاه فرهنگ و رسانه داریم و درباره موضوعات مختلف بحث و گفت وگو می کنیم.
** مشروعیت بخشی به شبکه های بیگانه خط قرمز است 
وی ادامه داد: مشروعیت بخشی به شبکه های بیگانه خط قرمز نظام جمهوری اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن سازمان سینمایی است، بنابراین معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی بصورت جدی در این زمینه پیگیر است.
رئیس سازمان سینمایی گفت: از تمام ظرفیت حقوقی و قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اینکه جلوی این اتفاق گرفته شود، استفاده می کنیم.
** رسانه ملی برای بهتر دیده شدن تولیدات سینمایی کمک کند 
ایوبی درباره آخرین تصمیمات درمورد فیلم های که تیزر آنها در ماهواره ها پخش می شود، افزود: تصمیم ما این است هر فیلمسازی که پروانه نمایش می گیرد تعهدی را امضا کند که حق ندارد تیزهای تبلیغاتی خود را به شبکه های ماهواره ای بدهد البته فیلمسازان معتقدند که این تبلیغات از طریق آنها انجام نمی‌شود. 
رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: البته از رسانه ملی می خواهیم کمک کنند تا تولیدات ملی سینمای ایران بهتر دیده شود و هرچند با آمدن آقای عسگری شرایط را برای اهالی سینما بهتر می‌بینم. 
** اکران «۵۰ کیلو آلبالو» تمام شده بود 
وی درباره لغو مجوز پروانه نمایش فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» نیز گفت: زمان اکران این فیلم در سینماها تمام شده بود و برای نمایش های محدود نیز معاونت نظارت و شواری پراونه نمایش اکران آن را برای ماه رمضان مناسب ندیدند.
ایوبی افزود: طبق قانون این فیلم نیز مانند دیگر آثار سینمایی برای عرضه در شبکه نمایش خانگی باید مجوز دوباره دریافت کند. 
** اکران «فروشنده» بدون اصلاحیه
رئیس سازمان سینمایی همچنین در پاسخ به این سئوال که گفته می شود فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با اصلاحاتی اکران خواهد شد، گفت: شورای پروانه نمایش روز گذشته(دوشنبه) با صدور مجوز نمایش فیلم «فروشنده» موافقت کرد و به این فیلم هیچ اصلاحیه‌ای نخورده است.   

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید