اخبار

رییس سازمان سینمایی : سینما فقط از کالای داخلی استفاده می‌کند/به هشدار رهبری توجه داریم

رییس سازمان سینمایی : سینما فقط از کالای داخلی استفاده می‌کند/به هشدار رهبری توجه داریم
رییس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه سینما از نوادر بخش‌هایی در کشور است که فقط کالاهای ایرانی مصرف می‌کند، گفت: در عین حال به هشدار رهبر معظم انقلاب درمورد ولنگاری فرهنگی توجه ویژه داریم.
حجت‌الله ایوبی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا، درباره اظهارت اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ولنگاری فرهنگی، اظهار داشت: این نگرانی و دغدغه‌ ای است که سال هاست ایشان بابت تهاجم و شبیخون فرهنگی داشته اند و همواره به مدیران فرهنگی هشدار داده اند که باید به مباحث فرهنگی توجه ویژه‌ای داشت. 
وی با اشاره به اینکه ولنگاری فرهنگی که رهبر معظم انقلاب فرمودند مربوط به تمامی عرصه ها و شئون فرهنگی است، افزود: همه فعالان عرصه فرهنگ، مخاطب فرمایشات رهبری هستند و این موضوع تنها مختص مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلای نیست.
رییس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه خیلی از فعالیت‌های فرهنگی بزرگ و تاثیرگذار در خارج از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود، ادامه داد: همانطور که ما در وزارت ارشاد توجه ویژه به این فرمایشات داریم، دیگر نهادهای فعال در حوزه فرهنگ نیز باید به این فرمایشات توجه کنند.
ایوبی در ادامه درباره تحقق فرمایشات رهبری در وزارت ارشاد، گفت: شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از معدود مدیرانی است که در وزارتخانه، محورهای سخنان رهبری را در سال ۹۳ تهیه و به تمام معاونت ها ابلاغ کرده است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر ما جزو اولین نهادهایی هستیم که کتابچه اقتصاد مقاومتی مان چاپ شده و تمام تلاشمان این است که دغدغه های مقام معظم رهبری را درک و عمل کنیم.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رقبایی در بخش سینمایی کشور وجود دارند که متاسفانه گاهی اوقات فضاسازی هایی هم علیه سازمان سینمایی انجام می دهند، تصریح کرد: در دوره گذشته بیش از ۲۰۰ فیلم سینمایی تولید شده که باید منصفانه محتوای این آثار بررسی شود تا ببینیم چه تعداد از این فیلم ها در جهت اهداف نظام اسلامی بوده و اینکه چقدر ما همسو با دغدغه های رهبری انقلاب حرکت کرده ایم. 
ایوبی، خاطرنشان کرد: ما همواره تلاش کرده ایم به هشدار رهبری توجه ویژه داشته و به تمام موسسه های مربوط به سازمان سینمایی اعلام کرده ایم تا از سبک زندگی اسلامی ایرانی صیانت و پاسداری کنند.   
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید