اخبار

حیدری خلیلی : مراکز تولید و اجاره ابزار و تجهیزات سینمایی جایگاه واقعی خود را باز می یابند

حیدری خلیلی : مراکز تولید و اجاره ابزار و تجهیزات سینمایی جایگاه واقعی خود را باز می یابند
معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی در ششمین نشست هفتگی با اصناف سینمایی، با دست اندرکاران و مدیران واحدهای تولید و اجاره تجهیزات و لوازم سینمایی دیدار کرد و مهمترین موضوعات و چالش های این گروه ؛ سرمایه گذاران و متخصصان پشتیبانی لجستیکی بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، حیدری خلیلی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی ،هدف از تشکیل جلسه را تقویت همبستگی بین دست اندرکاران و تعامل آنها با مدیران سینمایی برای پیشبرد هدف های تعیین شده و صیانت از منافع مشترک دانست. 
وی با ذکر این نکته که مدیران واحدهای تولید و اجاره تجهیزات و لوازم به رغم اهمیت جایگاه شان در سپهر سینمای ایران هنوز موفق به تاسیس انجمن صنفی نشده اند، یادآور شد به موجب سیاست های اتخاذ شده موسسات وابسته به سازمان سینمایی مدتهاست با کناره گیری از خدماتی نظیر اجاره تجهیزات، فضا را برای فعالیت آزادانه بخش خصوصی مساعد کرده اند و دور نخواهد بود که با تمرکز کلیه خدمات اجاره تجهیزات در مراکز مجاز، ساماندهی مطلوب مراکز یاد شده و صیانت شغلی سرمایه گذاران در این بخش را شاهد باشیم.
حیدری خلیلی با تاکید بر اینکه ایجاد تشکل صنفی بطور قطع پیروی اعضا از قواعد و مناسبات و اخلاق حرفه ای را الزامی خواهد کرد، تسریع در این زمینه را خواستار شد.
این گزارش می افزاید : در ادامه جلسه، مهندس «فیروز فر» مدیر عامل واحد صنعتی «پیروز گستر» سازنده انواع تجهیزات حرکتی سینما به انتقاد از برخورد بعضی از تهیه کنندگان سینما با مراکز اجاره تجهیزات و بد حسابی آنها پرداخت و گفت، نبود تشکل صنفی به عدم وحدت رویه مدیران در برخورد با مشتریان و خدمات گیرندگان منجر شده و تمکین آنها در برابر پاره ای از درخواست های نامعقول امانت گیرندگان را به دنبال داشته است. همچنین« بشیر زاده» با تایید بی توجهی برخی از فیلم سازان به ارزش سرمایه و کیفیت متنوع خدمات رسانی در مراکز اجاره تجهیزات و لوازم سینمایی، به انباشت سرمایه در بعضی از اقلام و کمبود تجهیزات در سایر عرصه های مورد نیاز اشاره کرد. 
در ادامه«شهابی» هزینه های سنگین در واردات تجهیزات پیشرفته به داخل کشور و وجود موانع تعرفه ای را عاملی برای جلوگیری از توسعه مراکز برشمرد.
«احسانی» ناآشنایی عوامل فنی با تجهیزات مدرن دیجیتالی را نشانگر عمق بی اطلاعی آنها از دانش های مرتبط و تنوع تجهیزات دانست. وی عدول بعضی از مدیران همکار از تعرفه های رایج و ارائه خدمات به «زیر قیمت» را مورد انتقاد فرار داد.
به موجب این گزارش «طهمورث» در پاسخ به انتقادات مطرح شده، حضور فعالانه در بازار به اقتضای شرایط و شناور کردن نرخ خدمات را « رمز بقا و ماندگاری» دانست . وی ضمن مقایسه وسعت و حجم تجهیزات در مراکز اجاره تجهیزات و لوازم در ایران و ترکیه، تلاش بیشتر برای جبران عقب ماندگی ها را ضروری برشمرد و خواستار آینده نگری و مشی توسعه طلبانه از سوی همکارانش شد. این مدیر حمایت از تهیه کنندگان فیلم کوتاه را یکی از وظایف و افتخارات مرکز رنتال خود دانست. 
این گزارش می افزاید، در ادامه «پارسا» نکاتی از جمله ورود سایر نهادها به خرید و اجاره تجهیزات، واردات تجهیزات بدون امکان سنجی، مسائل مالیاتی و نرخ محاسبه برق مصرفی، بد حسابی تهیه کنندگان تلویزیونی و سرمایه گذاری آنها برای راه اندازی مراکز رنتال را گوشزد نمودند. 
«محمد حسین فرج» مدیر کل دفتر توسعه فناوری سینمایی با استقبال از ایده های مطرح شده از سوی حاضران، آمادگی تشکیلات متبوع خود را برای رسیدگی و چاره اندیشی جهت حل تدریجی مشکلات اعلام نمود و خواستار تشکیل کار گروهی با حضور جمعی از نمایندگان مدیران مراکز رنتال شد.
در پایان نشست معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی با اظهار امیدواری از سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی در حوزه تامین و اجاره تجهیزات سینمایی ، بار دیگر مدیران مراکز تولید و اجاره را به همگرایی صنفی حول یک تشکل رسمی دعوت نمود و نحوه رسمیت بخشیدن به صنوف خانه سینما را الگویی برای تحقق این امر برشمرد.
وی ایجاد تشکل برای پیشبرد اهداف حرفه ای و صنفی مراکز ارائه کننده خدمات اجاره تجهیزات سینمایی را راهکاری جهت توسعه کمی و کیفی فعالیت های این بخش دانست و افزود معتقدیم با حمایت تهیه کنندگان سینمای ایران و تمرکز خدمات سینمایی در مراکز مجاز ، زیرساخت های فنی و تجهیزاتی سینمای ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه خواهد یافت .
   

۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید