اخبار

ضربات مخرب توزیع محصولات فرهنگی بدون رعایت حقوق صاحبان آثار به اقتصاد صنعت سینما؛ برگزاری عملیات و جلسات متعدد مدیران و مسئولان مانعی بر سر راه قاچاقچیان محصولات فرهنگی

ضربات مخرب توزیع محصولات فرهنگی بدون رعایت حقوق صاحبان آثار به اقتصاد صنعت سینما؛ برگزاری عملیات و جلسات متعدد مدیران و مسئولان مانعی بر سر راه قاچاقچیان محصولات فرهنگی
صبح (سوم دی ماه) جلسه اى با حضور حجت الاسلام و المسلمین منصوری سرپرست مجتمع قضایى ارشاد، مهدى یزدانى دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران بزرگ، سیدضیاء هاشمى رئیس هیات مدیره جامعه صنفى، محمدحسین فرح‌بخش تهیه‌کننده سینما در راستای حفظ ارکان خانواده و جلوگیری از قاچاق فیلم‌های ایرانی و خارجی و مراقبت از امنیت سرمایه‌گذاری در حوزه سمعی و بصری در دفتر ریاست مجتمع قضایى برگزار شد.به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری، در ابتداى جلسه، سرپرست مجتمع قضایی ارشاد طى سخنانى تاکید داشت: قاچاق یکی از مسایل بسیار مهم در حوزه سینما و محصولات فرهنگی است. محصولات فرهنگی در بازار قاچاق، سلامت خانواده و در نهایت جامعه را به خطر می‌اندازد و به همین منظور این مساله برای ستاد صیانت از محصولات فرهنگی، تهیه‌کنندگان و همچنین قوه قضاییه از اهمیت خاصی برخوردار است.

آثار غیرمجازِ مستهجن و غیراخلاقی و تکثیر و توزیع محصولات فرهنگی بدون رعایت حقوق صاحبان آثار داخلی و خارجی که به اقتصاد صنعت سینما و تصویر ضربات مخرب وارد میکنند یکی از موضوعات مهم این جلسه بود.

‏‎درخواست اصلی تهیه کنندگان سینما و مسئولین حاضر در این جلسه از سرپرست مجتمع قضایی ارشاد، برخورد تخصصی با قاچاق کالای فرهنگی بود که حجت الاسلام و المسلمین منصوری تاکید کرد: باید یک شعبه خاص برای رسیدگی به پرونده قاچاق محصولات فرهنگی ایجاد تا همه پرونده‌ها به یک مکان ارجاع شود و بتوان به راحتى آنها را بررسى و مطالبه کرد تا پرونده قاچاق محصولات فرهنگی که اخیراً توسط پلیس امنیت تهران و ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری جمع آوری شده بود مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه مصوب شد تمام فعالیت های اجرایی، عملیات‌ها و طرح ها با هماهنگی سرپرست مجتمع قضایی ارشاد انجام شود و حجت الاسلام و المسلمین منصوری بر انجام عملیات ها نظارت داشته باشند.

همچنین مقرر شد از سوی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری به مجتمع قضایی نماینده ای جهت پیگیری و انجام عملیات با سرعت بیشتر معرفی شود و جلسات منظم ماهیانه ستاد صیانت باحضور حجت الاسلام و المسلمین منصوری برگزار شود.

در هیچ جای دنیا قاچاق محصولات فرهنگی ریشه کن نمی شود چرا که گردش مالی میلیاردی برای قاچاقچیان به همراه دارد. با نگاهى به گذشته تا امروز سود حاصل از این عمل خلاف قانون براى قاچاقچیان را شاهد هستیم که بیش از هزار میلیارد بوده و این نشان از قدرت مالى آنها دارد، که برگزاری عملیات‌ها و جلسات متعدد موانعی بر سر راه قاچاقچیان است که باید در برگزاری جلسات و جمع آوری محصولات غیرمجاز اهتمام بیشتری داشته باشیم.

علاوه بر نیروی انتظامی در ایجاد تعامل سازنده و مثبت با ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری بابت همراهی سرپرست مجتمع قضایى ارشاد و توجه ویژه این نهاد در خصوص عمل و اقتدار براى حفظ و صیانت از محصولات فرهنگى باید قدردانی کرد.

جهت اطلاع از مراکز و سایت‌های مجاز عرضه‌کننده محصولات سمعی و بصری به سایت موسسه رسانه‌های تصویری به نشانی rasaneha.org مراجعه کنید.
۵ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید