اخبار

با همکاری سازمان سینمایی و سازمان توسعه و تجارت : عرضه تجاری آثار سینمایی در عرصه بین‌الملل تسهیل می‌شود

با همکاری سازمان سینمایی و سازمان توسعه و تجارت : عرضه تجاری آثار سینمایی در عرصه بین‌الملل تسهیل می‌شود
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی اعلام کرد: سازمان سینمایی و سازمان توسعه و تجارت برای آسان سازی عرضه تجاری آثار سینمایی و حمایت معنوی، حقوقی و مالی فیلم‌ها در عرصه بین‌الملل همکاری می‌کنند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی، بصری، رمضانعلی حیدری خلیلی اظهار کرد: مسیر حرکت سینمای ایران در برنامه جامع سینمایی با اهداف دهگانه که در سال 96 تدوین شده تعیین شده است.

وی افزود: یک بخش از اهداف تعریف شده در این سند، بخش بازارهای بین المللی سینمای ایران است که در این مسیر یکی از برنامه های در حال پیگیری، تفاهم و همکاری با سازمان توسعه و تجارت است.

حیدری خلیلی، هدف از این همکاری را استفاده از ظرفیتهای سازمان توسعه و تجارت در مسیر توسعه و تسهیل امور سینمایی در عرصه بین الملل و رفع نیازهای موجود در این زمینه عنوان کرد. 

وی تاکید کرد: پیش از این سندی برای تعریف کار مشترک سازمان سینمایی و سازمان توسعه و تجارت نبوده و تقسیم کاری بین ما صورت نگرفته بود.

معاون سازمان سینمایی ادامه داد: پس از این تفاهم، هر کدام از این گروه ها می توانند از ظرفیت های نهادی خودشان استفاده کنند تا سینمای ایران از منافع این همکاری به طور کامل بهره مند شود.

وی اضافه کرد: تاکنون نشست هایی با حضور رئیسان این دو سازمان و جلساتی هم با حضور مدیران کل برگزار شده و پس از اتمام کار جشنواره سی و ششم جهانی فیلم فجر، برای روشن شدن مفاد این تفاهم‌نامه جلسات نهایی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، برای اولین بار در دوره صدارت سیدرضا صالحی امیری بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وی در نشست مشترک با اعضای فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه های مجازی از تدوین برنامه جامع 10 ساله سینمایی سخن گفته بود.

محمدمهدی حیدریان رییس کنونی سازمان سینمایی هم پیش تر گفته بود: برنامه جامع سینما شعار یک جمله ای دارد؛ «اخذ سهم از بازار جهانی» و این کل فعالیت ما را چه در سازمان سینمایی و چه در بخش خصوصی بر حول خودش شکل می دهد.

وی اخیرا نیز عنوان کرده بود که برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر به شکل مستقل در راستای تحقق همین سند است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از پنجشنبه (30 فروردین) در تهران آغاز شده و امشب، هفتم اردیبهشت به کار خود پایان می دهد. 

منبع: ایرنا
 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸
نظرات بینندگان
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد