اخبار

رئیس سازمان سینمایی در سفر به شهرستان جهرم: مصرف گرایی در حوزه محصولات سینمایی پایان یابد

رئیس سازمان سینمایی در سفر به شهرستان جهرم: مصرف گرایی در حوزه محصولات سینمایی پایان یابد
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید تلاش کرد که مصرف گرایی در حوزه محصولات سینمایی و تلویزیونی در کشور پایان یابد و تلاش ها برای تقویت تولید در این عرصه متمرکز شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی، بصری به نقل از ایرنا، محمدمهدی حیدریان روز پنجشنبه در سفر به شهرستان جهرم افزود: ایران هم اینک در تولید تصویر حرفه ای سینما در زمره 10 کشور برتر دنیا است و شرط ادامه حیات فعال، موثر و حفظ چهره فرهنگی ایران در دنیای جدید تقویت این توانمندی در عرصه تولید محصولات فرهنگی به ویژه فیلم های مستند است. 

وی اظهار داشت: شهرستان جهرم نیز با توجه به این که بستر پرورش چهره های ملی در عرصه سینما بوده است، از ظرفیت خوبی در این زمینه برخوردار است. 

رئیس سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری گفت: با پیگیری مسئولان استانی در آینده نزدیک خانه مستند فارس با مدیریت احمد ضابطی جهرمی پدر علم تدوین ایران راه اندازی می شود و به دنبال آن در شهرستان جهرم هم دفتر نمایندگی سینمای جوان تأسیس می شود.

حیدریان این برنامه ها را از فعالیت های اساسی و زیرساختی کلان در حوزه فرهنگی عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این دو مرکز شاهد رونق بیش از پیش استان فارس و به ویژه شهرستان جهرم در حوزه فرهنگ و هنر خواهیم بود.

مرتضی رزاق کریمی معاون مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز گفت: شهر جهرم با برخورداری از سرمایه های فرهنگی می تواند ظرفیت مناسبی برای تولید مستنداتی باشد که نه تنها در کشور بلکه در سطح بین المللی مطرح شوند.

بازدید از سینمای جهرم و شرکت در آیین تجلیل از احمد ضابطی جهرمی پدر علم تدوین سینمای ایران از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جهرم است.
احمد ضابطی جهرمی دارای دکترای پژوهش هنر، فارغ التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک، عضو هیات علمی رسمی دانشگاه صدا و سیما، مستندساز و تدوین گر فیلم است و به پدر علم تدوین ایران شهره است. 

ضابطی جهرمی مؤلف و مترجم 22 جلد کتاب،70 مقاله و 20 جلد جزوه آموزشی در زمینه گوناگون تئوری فیلم به ویژه تدوین و فیلم مستند است. 
شهرستان جهرم در فاصله 193 کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد. 


۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۵۷
نظرات بینندگان
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد