اخبار

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در گفت و گو با خبرگزاری مهر : کلیبر به مرکز فیلم‌های کوتاه روستایی و عشایری کشور تبدیل شود

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در گفت و گو با خبرگزاری مهر : کلیبر به مرکز فیلم‌های کوتاه روستایی و عشایری کشور تبدیل شود
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور گفت: شهرستان کلیبر ظرفیت و توانایی گرفتن لقب مرکز فیلم‌های کوتاه روستایی و عشایری کشور را دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سینمایی و سمعی، بصری، سید محمد مهدی طباطبایی‌نژاد در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم کلیبر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، هنر فیلم را یکی از مؤثرترین و گویاترین هنرهای دنیای معاصر برای بیان فرهنگ، تاریخ و هویت دانست و اظهار داشت: فیلم کوتاه رسانه روزگار ماست و علاقه‌مندی مردم به فیلم‌های کوتاه به دلیل تأثیرگذاری می‌تواند برای حفظ جایگاه سینمای کشور مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به این‌که شهر توریستی کلیبر اینکه می‌آید و میزبان جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری می‌شود از چند جهت حائز اهمیت است، افزود: عشایر به لحاظ پیشینه تاریخی و نقش برجسته آن‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی و عمدتاً که تولیدکننده هستند و فیلم‌سازی در رابطه با نقش روستائیان و عشایر در کشور می‌تواند مروج تولید در کشور باشد.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور اضافه کرد: توجه فیلم‌سازان به ظرفیت‌های روستایی و عشایری جای خوشحالی دارد و تأثیرگذاری فیلم کوتاه را دوچندان می‌کند.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: در بسیاری از کشورها، شهرهای کوچک برگزارکننده جشنواره‌های فرهنگی و هنری هستند و اغلب این رویدادها معرف همان کشور و شهر می‌شوند و شهرهای کوچک با برگزاری جشنواره‌ها می‌توانند داشته فرهنگی نیز به دست آوردند.

وظیفه سینمای ایران در حمایت از کالای ایرانی سنگین‌تر است

وی با ذکر این‌که شهرستان کلیبر ظرفیت و توانایی گرفتن لقب مرکز فیلم‌های کوتاه روستایی و عشایری کشور را دارد، ابراز داشت: با برنامه‌ریزی و حمایت‌های مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط، جشنواره فیلم کوتاه روستایی و عشایری می‌تواند شهرستان کلیبر را به برند کشوری تبدیل سازد.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه سینمای ایران در تحقق شعار " حمایت از کالای ایرانی " چه نقشی می‌تواند ایفاء کند؟ گفت: سینما هنر، صنعت و رسانه است و زبان هنر که گویاترین زبان است به‌آسانی می‌تواند مفاهیم را منتقل کند ضمن اینکه خود سینما هم کالا محسوب می‌شود و باید به سینما به‌عنوان یک کالای ایرانی مورد توجه قرار گیرد.

طباطبایی‌نژاد با تأکید بر اینکه سینما می‌تواند در وجه حامی، معرف و پشتیبان کالای ایرانی باشد، گفت: سینمای ایران از یک‌سو می‌تواند معرف حامی و پشتیبان کالای ایرانی باشد و از طرفی دیگر سینما به‌عنوان کالای ایرانی بایستی از آن حمایت شود.

وی، وظیفه سینمای ایران در حمایت از کالای ایرانی را سنگین‌تر دانست، خاطرنشان کرد: نقش فیلم کوتاه در حمایت از کالای ایرانی نیز قابل‌چشم‌پوشی نیست چراکه فیلم کوتاه کاراتر، صریح‌تر و سریع‌تر به اصل موضوع نزدیک می‌شود.   

۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید