اخبار

آزمون ورودی دوره «مطالعات فیلم» در مدرسه ملی سینما برگزار شد/ استقبال متقاضیان از نقاط مختلف ایران

آزمون ورودی دوره «مطالعات فیلم» در مدرسه ملی سینما برگزار شد/ استقبال متقاضیان از نقاط مختلف ایران
آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران با حضور متقاضیان این دوره آموزشی برگزار شد و نتیجه این آزمون به زودی اعلام خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی مدرسه ملی سینما، آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران روز چهارشنبه 13 تیرماه در محل مدرسه ملی سینمای ایران برگزار شد. اغلب متقاضیان حضور در این دوره دانش آموخته سینما بودند و از میان 45 متقاضی، افرادی از شهرهایی چون سنندج، گرگان، شیراز، اصفهان در آزمون ورودی مدرسه ملی سینما شرکت کردند.

طبق برنامه ریزی انجام شده، اسامی پذیرفته شدگان در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینما، به زودی از طریق روابط عمومی مجموعه جهت تکمیل فرآیند ثبت نام اعلام می شوند.

مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما در نظر دارد با حضور مدرسانی از میان برجسته‌ترین منتقدان و صاحب‌نظران ملی و بین‌المللی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را برگزار ‌کند. به این ترتیب این دوره آموزش عالی اواخر تیرماه آغاز می شود و 9 ماه ادامه دارد.

لازم به توضیح است «اصول نقد: مفاهیم و روش‌شناسی»، «نظریه در سینما»، «آسیب‌شناسی نقد در سینمای ایران»، «زیبایی‌شناسی سینمای معاصر ایران و جهان»، «روایت و روایت‌شناسی»، «قصه‌گویی در سنت ایرانی»، « مفهوم ژانر»، «ژانر در تاریخ سینما»، «ژانر در تاریخ سینمای ایران» و موضوعات میان‌رشته‌ای نظیر «سینما و روان‌شناسی»، «سینما، سیاست و جامعه» و «سینما و فلسفه» از جمله مباحثی هستند که در این دوره طرح خواهند شد

.

 

۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید