اخبار

معاون آموزش انجمن در جشنواره سی‌و‌شش: پخش آنلاین نشست‌های تخصصی موجب برابری آموزشی در کل شهرها می‌‌شود

معاون آموزش انجمن در جشنواره سی‌و‌شش: پخش آنلاین نشست‌های تخصصی موجب برابری آموزشی در کل شهرها می‌‌شود
سعید پوراسماعیلی، معاون آموزش انجمن سینمای جوانان درباره امکانات پخش آنلاین که امسال برای اولین بار فراهم شده است، گفت: پخش آنلاین کارگاه‌­های آموزشی در دفاتر انجمن تهران و سایر شهرها و همچنین برای مخاطبان علاقه‌مند به نشست­‌های تخصصی موجب عدالت و برابری آموزشی در کل شهرها می‌­شود.

به گزارش ستاد خبری سی ­و­ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران؛ سعید پور­اسماعیلی معاون آموزش انجمن سینمای جوانان ایران درباره امکانات پخش آنلاین گفت: هر کدام از 60 دفتر سینمای جوان که امکان نمایش داشتند، همزمان با تهران نشست­‌های تخصصی را پخش می­‌کنند و هنرجویان دفاتر می­‌توانند به صورت حضوری و رایگان نشست‌ها را در دفاتر ببینند و از آن استفاده کنند.

پور­اسماعیلی تأکید کرد: این شرایط موجب برابری آموزشی می­‌شود، چون بسیاری از هنرجویان برای سفر به تهران و اقامت متحمل هزینه­‌هایی می­‌شوند و این کارگاه‌­ها این امکان را فراهم می­‌کند که به طور اختصاصی در دفتر انجمن سینمای جوان به صورت رایگان از آن بهره ببرند.

وی افزود: این کار مؤثرترین گام آموزش مجازی در دفاتر است که با این تست همزمان دفاتر را تحت پوشش قرار دهیم. همچنین اگر مشکلات زیرساختی و نرم افزاری در دفاتر ما وجود داشت، از راه ارتباط با دفاتر و بچه­‌های تیم انفورماتیک مسائل را برطرف می­‌کنیم، چون بدون کمک آن­ها این کار، شدنی نبود. این موضوع صرفا آموزشی نبود و حتما باید یک زیرساخت خوب برای آن فراهم می­‌شد.

معاون آموزش انجمن سینمای جوانان در خصوص مزیت­‌های پخش آنلاین توضیح داد: یکی از مزیت­‌های آموزش مجازی این است که منحصر به دفاتر سینمای جوان نیست، به همین دلیل امسال هم ما به جز دفاتر سینمای جوان این امکان را فراهم کردیم که هرکسی خواستار دریافت این نشست‌­ها به صورت آنلاین باشد، در سایت ثبت نام می‌کند و لینک و پسورد دریافت می­‌کند و تقریبا با پرداخت 200 هزارتومان 20 نشست و برای یک روز 50 هزارتومان پرداخت می­‌کند و چهار نشست مد نظر خود را آنلاین می‌­بیند، اما قیمت خرید حضوری حدود 150 تومان و بیشتر­ است.

وی یادآوری کرد: برنامه پخش آنلاین به ما کمک می­‌کند در طول سال چنین برنامه‌­هایی داشته باشیم و ایده‌­آل برای ما این است که در هر جشنواره منطقه­‌ای این شرایط فراهم شود و شرایط بهتر این است که هرکدام از دفاتر این امکانات را داشته باشند.

پوراسماعیلی افزود: این دفاتر می­‌توانند در جشنواره منطقه­‌ای فرستنده دیتا و محتوای پخش آنلاین شوند و ما در تهران و دیگر دفاتر گیرنده شویم. سینمای جوان می‌­تواند اعتبار و برند خود را تبدیل به کارگا‌‌‌‌ه­های تخصصی و حرفه‌ای کند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم به طور مداوم این امکان را فراهم کنیم که دفاتر ما پخش­‌کننده کارگاه­‌های حرفه‌ای خوب باشند، تمام دفاتر سینمای جوان یک یا دو کارگاه تخصصی خیلی خوب دارند که استادان در دفاتر حاضرند و باقی دفاتر می­‌توانند آن ها را دریافت کنند.

معاون آموزش انجمن سینمای جوانان تأکید کرد: گرچه ما در دفاتر سینمای جوان این امکان را به صورت رایگان فراهم کردیم و فراخوانی برای جمع شدن و دیدن نشست­‌ها بود، اما به دفاتر اعلام کردیم این نشست‌ها منحصر به هنرجویان سینمای جوان نیست بلکه هر­علاقه‌مندی در شهر­ به فرض اینکه بتواند به صورت حضوری در دفتر سینمای جوان حاضر شود، می­‌تواند از این نشست‌ها استفاده کند. در نتیجه بچه­‌ها در تمام شهرها و فضای مجازی فراخوان دادند و تمام علاقه­‌مندان را در دفاتر انجمن سینمای جوان جمع کردند.

وی افزود: اگر در هر دفتر 20 نفر وجود داشته باشند، ما حدود هزار نفر داریم که در حال دیدن این نشست­‌ها هستند و 270 نفر هم در نشست حاضرند. چنین موضوعی در شهرهای دور که دفتر سینمای جوان نیست، موجب می­‌شود که مخاطبان در هر شرایطی روی گوشی خود بتوانند از امکانات آموزشی استفاده کنند و از این راه عدالت آموزشی فراهم و به اشتراک گذاشته می­‌شود.

سی­‌و­ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از 18 تا 24 آبان‌ماه در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.   

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید