اخبار

بیست و یکمین پردیس سینمایی امید در شهر شیروان استان خراسان شمالی احداث می شود

بیست و یکمین پردیس سینمایی امید در شهر شیروان استان خراسان شمالی احداث می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از احداث بیست و یکمین پردیس سینمایی امید در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ رمضان علی حیدری خلیلی صبح امروز در آئین انعقاد تفاهم نامه بیست و یکمین پردیس سینمایی امید کشور با شهرداری شیروان اظهار داشت: هم‌اکنون بخش خصوصی، ۲۰۰ سالن سینما در دست ساخت دارد که این بخش در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ هم حدود ۲۰۰ سالن ساخته است.وی، اظهار کرد: ۶۹ سالن سینما هم با عنوان پردیس سینمایی امید با مشارکت شهرداریها در دست ساخت است.

وی، اظهار داشت: با مشارکت و سرمایه گذاری سازمان سینمایی، بخش خصوصی، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و شهرداری ها و سازمان شهرداری های کشور، توسعه زیر ساخت های سینمایی و افزایش سالن های سینما شتاب گرفته است.


معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم اکنون، استقبال شهرداری ها برای ساخت سینما در شهرهای فاقد سالن خیلی خوب است و تا امروز تفام نامه ساخت پردیس سینمایی با شهرداران ۲۱ شهر در ۲۱ استان کشور با ظرفیت ۶۹ سالن امضا شده است.وی گفت: پردیس سینمایی امید در راستای برنامه کلان عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداری ها ساخته می شود.

وی افزود: تامین زمین و اجرای عملیاتی پروژه بر عهده شهرداری و تهیه نقشه و طراحی سازه پروژه با سازمان سینمایی است.معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری افزود: ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به صورت بلاعوض برای ساخت پردیس سینمایی امید شیروان پرداخت می شود که از این میزان هفت میلیارد ریال مربوط به سازمان امور سینمایی و پنج میلیارد ریال هم از محل اعتبارات سازمان شهرداری ها و دهداریهای کشور است.
وی گفت: پردیس سینمایی امید به لحاظ ساختمان و معماری، تاسیسات، سالن، پرده، تجهیزات فنی صدا و نمایش فیلم، صندلی و سایر امکانات رفاهی و عمومی، پروژه ای استاندارد و پیشرفته و متناسب با شان و احترام مخاطبان سینمای کشور است.

حیدری خلیلی افزود: شهرستان شیروان به لحاظ پیشینه فرهنگی و جمعیت بیش از ۱۸۰ هزار نفر و وجود مردمان هنر دوست، شایسته انتخاب برای اجرای پردیس سینمایی امید شد.
پردیس سینمایی امید شهرستان شیروان با سه سالن و پیش بینی ۳۰۰ صندلی با محوریت شهرداری شیروان ساخته می شود.

هفت سالن سینما در استان خراسان شمالی فعال است و چهار سالن سینمای دیگر با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر بجنورد در مرحله پایانی ساخت قرار دارد.   
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید