اخبار

​ تاثیرات کرونا بر جشنواره های سینمایی

​ تاثیرات کرونا بر جشنواره های سینمایی
مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی در یادداشتی به تاثیرات کرونا بر جشنواره های سینمایی پرداخت.


در این یادداشت که در روزنامه ایران منتشر شده آمده است: « ویروس ناخوانده کرونا همه معادلات جهانی را تغییر داده و تاثیرات مخربی در همه فعالیت ها داشته است که تبعات آن تا مدت ها ادامه خواهد داشت.

سینما هم به تبع بخش های مختلف جامعه دچار آسیب شد و ابعاداین آسیب به سبب گروهی بودن و پیوند آن به حضور مخاطب، گسترده تر از بخش های دیگر بوده است.

در این شرایط برگزاری جشنواره های سینمایی که بخش مهم آن حضور سینماگران و اهالی رسانه در کنار مخاطبان است، در همه دنیا تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و تعویق یا شکل جدیدی از برگزاری را به دنبال داشته است.

سازمان سینمایی در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با تشکیل کارگروه ویژه و برپایی جلسات متعدد آسیب های وارده به سینما را بررسی کرد. برپایی جشنواره های سینمایی در کشور هم در جلسات هماهنگی دکتر حسین انتظامی با 5 دبیر جشنواره های سازمان سینمایی مورد ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر به عنوان اولین رویداد سینمایی پس از شیوع این ویروس تا سال آینده به تعویق بیفتد و فعلا قرار بر برگزاری جشنواره های نیمه دوم سال باشد.

در نهایت هر تصمیم قطعی برای برپایی سایر جشنواره ها تابع شرایط کرونایی ایران و جهان خواهد بود و دو تا سه ماه پیش از زمان هر جشنواره تصمیم گیری خواهد شد.

البته شرایط پیش آمده فرصتی را پدید آورده تا از ظرفیت های فضای مجازی بهره برداری حداکثری شود که این می تواند برای جشنواره های پیش رو هم در دستور کار قرار گیرد.»
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید