اخبار

رئیس سازمان سینمائی در دیدار با محسن رضایی :سینما بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم عمیق انسانی و ارزشی است

رئیس سازمان سینمائی در دیدار با محسن رضایی :سینما بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم عمیق انسانی و ارزشی است
"حجت الله ایوبی"معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با "محسن رضایی"دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،در این دیدار صمیمانه که به میزبانی "محسن رضایی"در محل دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد "حسین مسافر آستانه" مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری و "محمدحیدری"مشاور رئیس سازمان سینمایی در امور جشنواره ها و اصناف سینمایی نیز حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه ،ایوبی با ارائه گزارش از وضعیت امروز سینمای کشور ،به نقش هنر سینما در ارتقاءسطح فرهنگ دینی و نیز نقش تأثیر گذار این هنر _ صنعت در دیپلماسی عمومی هنر اشاره کرد و گفت:سینما بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم عمیق انسانی و ارزشی است.
ایوبی افزود: دفاع مقدس به عنوان گنجینه بی بدیل و فرصت استثنایی می تواند علاوه بر آشتی مخاطبان با سینما ، شرایطی را فراهم کند تا این مفاهیم انسانی و ارزشی در جامعه تبیین شود.
رئیس سازمان سینمایی در ادامه تأکید کرد:فیلم دفاع مقدس لزوماً فیلم جنگی نیست؛بلکه روابط انسانی بی نظیر آن دوران است که خود نوعی سبک زندگی است.
در این نشست  "محسن رضایی"نیز بر ضرورت استفاده صنعت سینمای کشور در ارتقاء فرهنگ دینی و حل معضلات اجتماعی تاکید نمود و آمادگی کامل خود را برای کمک به تحقق این امر اعلام کرد.
وی از پیشنهاد سازمان سینمایی مبنی بر تشکیل شورایی متشکل از بزرگان دفاع مقدس جهت ایجاد هماهنگی بین سازمان ها و نهادهای علاقمند سرمایه گذاری در این عرصه استقبال و ابراز امیدواری کرد  این شورا به زودی تشکیل شود.
رضایی همچنین از آمادگی  دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای کمک به عرصه های مختلف و تدوین سیاست های کلان در بخش هنر- به ویژه عرصه سینما خبر داد.

۲۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید