اخبار

نشست هم اندیشی آموزشگاه های سینمایی تهران برگزار شد

نشست هم اندیشی آموزشگاه های سینمایی تهران برگزار شد
نخستین جلسۀ هم‎اندیشی دفتر مطالعات و توسعۀ دانش و مهارت های سینمایی با مدیران آموزشگاه های سینمایی تهران، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی این جلسه با حضور امین تارخ، مسعود کیمیایی، جلال معیریان، مهری شیرازی،امیرشهاب رضویان و بسیاری دیگر از مدیران آموزشگاههای سینمائی و فعالان آموزش در عرصه هنر هفتم، در محل سالن بزرگ سازمان سینمایی و به میزبانی دفتر مطالعات برگزار شد.

 در این نشست، "روحالله حسینی"، مدیر کل جدید دفتر مطالعات به تشریح رویکرد و نگاه این دفتر در دورۀ پیش رو اشاره کرد و ضمن تشبیه آموزشگاه های سینمایی به دانشگاههایی کوچک و چابک، از مدیران حاضر خواست تا با ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود به وی و همکارانش، برای ارتقاء کیفی آموزش سینمایی تلاش کنند.

 وی با اشاره به جایگاه و نقش مهم آموزشگاه ها در تربیت نیروی انسانی حرفهای در حوزۀ سینما، توسعه و به روز کردن دانش در این حوزه را ضروری دانست و اعلام کرد :چنانچه آموزشگاه ها مایل به برگزاری دورههای دانشافزایی یا کارگاههایی با حضور استادان بینالمللی باشند، دفتر مطالعات از آنها حمایت خواهد کرد.

پس از وی، حاضران در جلسه نکات، پیشنهادات، انتقادات و نیز خرسندی خود را از عملکرد این دفتر بیان کرده، از مدیریت جدید خواستند تا توجه بیشتری به موضوع آموزش و فعالیت آموزشگاه ها در این دوره داشته باشد و تلاش کند تا موضوع مهم آموزش در سینما از حاشیه به متن برگردد.

 در همین راستا، مدیران آموزشگاه ها درخواست کردند که روند ورود صنف آموزشگاهداران نیز به مجموعه اصناف خانۀ سینما تسهیل و تسریع شود. 

 

۲۶ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید