اخبار

برگزاری سومین جلسه تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش سال 93/ ضوابط اکران سال 93 در مسیر نهایی شدن

برگزاری سومین جلسه تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش سال 93/ ضوابط اکران  سال 93 در مسیر نهایی شدن
با برگزاری سومین جلسه تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش سال 93، بحث و گفت و گوهای پیشین تهیه کنندگان و سینما داران در فضایی توأم با همفکری و همدلی ادامه یافت و تدوین ضوابط و مقررات اکران سال آینده در مسیر نهایی شدن قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی ،جلسه سوم کارگروه که مطابق روال جلسات گذشته در سازمان سینمایی و با حضور "محمد احسانی"، " معاون آثار و فعالیت های سینمایی " و نمایندگان صنوف سینمایی مرتبط با موضوع اکران برگزارشد ، پیشنهادات مختلف اعضاء در خصوص ایجاد شرایط هر چه بهتر برای اکران در سال 93 به نحوی که با استفاده بهینه از ظرفیت نمایش در سالن های سینما ، گردش اقتصادی مناسبی در چرخه اکران به وجود بیاید مورد بررسی قرار گرفت .

بنا براین گزارش ، علیرغم تفاوت در ماهیت منافع اکران بین تهیه کننده و سینما دار ، میل جمعی اعضای جلسه برای رسیدن به نتیجه ای جامع و کامل برای منفعت کلی سینما ی ایران بسیار قابل تحسین بود.
طرح های ارائه شده از سوی اعضاء ، محور بحث و گفت وگوهای این جلسه قرار داشت که عمده موضوعات آن در خصوص تدوین ضوابط با محوریت عدالت و اعتدال و با در نظر گرفتن شرایط عرضه و تقاضا و تأمین مصالح و منافع سینمای ایران بود. تشکیل شورای عالی اکران برای حکمیت در خصوص موضوعات خاص و موارد استثنایی نمایش فیلم هم از دیگر پیشنهاداتی بود که در این جلسه مطرح شد .
جلسه صبح امروز -شنبه 30آذر- با حضور "علیرضاسرتیپی"،"مرتضی شایسته"،"همایون اسعدیان"،"علی آشتیانی پور"، "سید جمال الدین ساداتیان" ، " محمد رضا صابری " ،" محمد قاصد اشرفی "،"علیرضا داوود نژاد"،غلامرضا فرجی"، "محمد احسانی"و "محمد رضا فرجی" در سازمان سینمایی تشکیل شد.
جلسه بعدی تدوین آئین نامه شورای صنفی نمایش روز سه شنبه همین هفته – 3 دی - برگزار خواهدشد .

۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۶:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید