اخبار

تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش سال 93 در مسیر نهایی شدن

تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش سال 93 در مسیر نهایی شدن
روند تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش سال 93، بر ریل تفاهم و همکاری و با انسجام و اراده مصمم اعضاء،با برگزاری پنجمین جلسه این گروه به مقصد نهایی نزدیک می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی ،در این جلسه که با حضور همه اعضاء در سازمان سینمایی برگزار شد ، "محمد احسانی" معاون آثار و فعالیت های سینمایی ، ضمن تقدیر و تشکر از حضور مستمر و با انگیزه حاضرین در ارائه پیشنهادات سازنده و مثمر ثمر برای تدوین آیین نامه و ضوابط نمایش در سال آتی اظهار داشت : شرایط برای بهبود اوضاع و حرکت به سمت و سوی شرایط بهتر در سینما فراهم است .

وی ادامه داد: باعث خوشحالی است که تصمیم گیران در این جمع مسائل را صرفأ به نفع صنف خود نمی بینند و ما هم به عنوان مسئولین سینما با فراهم کردن شرایط و ایجاد فضای مناسب ، بستر را برای ساخت فیلمهایی که مخاطب را جذب کنند آماده خواهیم کرد.

احسانی تاکید کرد : سازمان سینمایی از هر فیلمسازی که با رعایت قوانین و مقررات بتواند مخاطب را به سالن های سینما بکشاند حمایت خواهد کرد .

در این جلسه پیشنهاداتی در خصوص گروه بندی های سینمایی ، نوبت بندی اکران فیلمها در سال 93 با توجه به امکانات نمایشی محدود و تقاضای زیاد ، بسته های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای فیلمهای مخاطب خاص و احیای بازار نمایش خاگی برای دیده شدن فیلم هایی که قابلیت اکران عمومی ندارند ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
بنا بر این گزارش ، ایجاد بستر برای نظم در تولیدات با کیفیت و در عین حال مورد اقبال مخاطب و پیش بینی برای شرایط جدیدی که به واسطه راه اندازی سیستم دیجیتال با کم شدن هزینه های کپی فیلم های مناسب اکران بوجود خواهد آمد از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه در خصوص آن صحبت شد .
همچنین "شورای صنفی نمایش" موظف به راه اندازی سایت اطلاع رسانی شد .
نظر به مسیر طی شده در بررسی بندهای آیین نامه پیشنهادی و اراده مصمم اعضاء در تکمیل این پروسه ،نهایی شدن تدوین آیین نامه اکران سال 93 در جلسه آینده محتمل خواهد بود.
این نشست با حضور "علیرضاسرتیپی"،"مرتضی شایسته"،"همایون اسعدیان"،"علی آشتیانی پور"، "سید جمال الدین ساداتیان" ، " محمد رضا صابری " ،"غلامرضا فرجی "، " محمد قاصد اشرفی "،"علیرضا داوود نژاد" ، "محمد احسانی"و "محمد رضا فرجی" در سازمان سینمایی تشکیل شد.
جلسه بعدی تدوین آئین نامه شورای صنفی نمایش روز دوشنبه همین هفته– 9 دی - برگزار خواهدشد .
۷ دی ۱۳۹۲ ۱۵:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید